Kasabamız'da yol genişletme çalışmaları

Kasabamız içinden geçen Burdur - Denizli karayolunda yol genişletme çalışmaları yaklaşık Ağustos ayının başında başlamıştır. Denizli - Burdur il sınırında başlayan yol genişletme çalışmaları Burdur’a kadar yapılacak ve kasabamızın icinden geçen yol da genişleyerek bölünmüş yol olacaktır.

Görüntü Yeri: Hacattepesinin arkası.

 

 

 

Soru önergesi

CHP Burdur Milletvekili Sayın Ramazan Kerim ÖZKAN ilimiz Yeşilova ilçesi Güney beldesinin sorunlarını içeren bir soru önergesini, yanıtlaması istemiyle Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'a yöneltmiştir.

 

 

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

 

Aşağıdaki sorularımın Anayasa ve İç Tüzük gereğince Başbakan Sayın Recep Tayip ERDOĞAN tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim.

 

 

 

                                                                                        Ramazan Kerim ÖZKAN

                                                                                           Burdur Milletvekili

 

 

         Güney kasabası Burdur ilimizin Yeşilova ilçesine bağlı şirin ve modern bir beldemizdir.

 

         Şu sıralarda ilçemizde yol genişletme çalışmaları devam etmektedir. Bu durum kasabamız için olumlu bir çalışma olarak nitelendirilmekle birlikte, ancak yol kenarlarına oldukça yüksek istinat duvarı yapılması beldenin genel görünümünü son derece bozup kasabayı bir beton yığını görüntüsüne dönüştürecektir. Ayrıca  aşırı yağmur ve kar yağışı durumunda kasabanın sular altında kalmasına yol açma olasılığı da oldukça yüksektir. Yine kasabanın meyil durumu da göz önüne alındığında bu bölgedeki evlerde su baskınları yaşanması kaçınılmazdır. Bu durum da kasabada maddi ve manevi boyutlarda ciddi bir tehlike unsuru oluşturacak ve vatandaşların mağduriyetine yol açacaktır.

 

 

 

 

Anılan nedenlerle;

 

  1. 1.           Yol genişletme çalışmasının yararlı olduğu gerçeğiyle böyle bir çalışma sonucunda anılan olumsuz sonuçların ve çevre kirliliğinin önüne geçmek maksadıyla bu istinat duvarı yapım çalışmasından vazgeçmeyi düşünür müsünüz ?

 

 

  1. 2.           Kasabadaki  hayvanların geçişi için yapılacak olan 3m x 3 m ebadındaki alt geçit yerinin kotu, halihazırda düşük olduğundan söz konusu alt geçit yapılırken yol kotunun uygun seviyeye getirilmesini düşünür müsünüz ?

 

  1. 3.           Şu anda yol altında kalan, yola paralel kanalizasyon hattının kenara alınması, yağmur sularının da yer altına alınarak, tahliye kanalının yapılmasını uygun bulur musunuz ?

 

  1. 4.           Yine yapılmakta olan yolun kasabanın içinden geçen kısmının kilit parke taşı yapılması konusunda ki düşünceleriniz nelerdir ? 

 

Kaynak: http://www.chpburdur.org/default.asp?id=140

Facebookta: (Buraya tıkla)

 

 

 

Bu Ağaçlar Çok Yakında Tarih mi olacak?!

Atatürk Köşesi ☪

Dernek:

Kameramizdan..

Tavsiyeler


Namaz Vakitleri

Duyuru

Su an duyuru bulunmamaktadir.

 

Hayat PAYLAŞınca Güzel

Sitemize beğendinizmi?