Horoz Köyü

Horozköy
Burdur ilinin Yeşilova ilçesine bağlı bir köydür.

Yaslilarimizin belirtigi dogru ise Bu köyün ismi komsu halki tarafindan belirlenmistir, HOROZ olmasi sebebi ise bu köyde horozlarin çogunlugu ve çok ötmeleridir, yani adi gibi öz ve sade bir sebebi vardir. 

iklimi
Akdeniz bölgesinin dağları kıyıya paralel olduğu için köyümüz akdenizle arasında dağlar olduğu denizin nemli sıcak havasını köyümüze gelmesine engellemiştir bu yüzden dolayı iç anadolu karasal iklimine daha yakın bir iklim yaşanır köyümüzde,akdeniz iklimine geçiş yeride denilebilir,kışları soğuk ve az yağışlı yazlar kurak ve sıcak

nüfus
2007 127
2000 123

1997 128

ekonomi
tarimcilik ve hayvancilik

muhtarlik

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2009 - Hasan Dağ
2004 - Hasan Dağ
1999 - Ilyas Çal(Şaylan)
1994 - Alihsan Çal
1989 - Ilyas Çal(Şaylan)
1984 - Osman Dağ

altyapi
Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ve kanalizasyon şebekesi 2009 yılında inşaa edilip kullanıma geçmiştir . PTT şubesi ve PTT acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köydeelektrik ve sabit telefon vardır.

Kaynak: Vikipedi 

 

Dügünden..

Kis Manzaralari

insanlar

Bülent Batura emeginden dolayi  tesekkür ederiz.

Atatürk Köşesi ☪

Dernek:

Kameramizdan..

Tavsiyeler


Namaz Vakitleri

Duyuru

Su an duyuru bulunmamaktadir.

 

Hayat PAYLAŞınca Güzel

Sitemize beğendinizmi?